site stats
बाह्रखरी :: Baahrakhari
राजनीति
Nabil BankNabil Bank
पाँच स्वतन्त्रसहित कसले कहाँबाट निकाल्यो जित ? (सूचीसहित)
Sarbottam CementSarbottam Cement

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनमा भएको मत परिणाम सार्वजनिक हुने क्रम जारी छ । अहिलेसम्म ४० प्रतिनिधिसभा सदस्यमा कांग्रेसले जित हासिल गरेको छ भने एमालेले पछ्याइरहेको छ । कांग्रेस सभापति, उपसभापति (एक), दुई महामन्त्री प्रत्यक्षतर्फ निर्वाचित भएका छन् ।

त्यसैगरी नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली भारी मतान्तरले विजय भए पनि वरिष्ठ उपाध्यक्ष, महासचिवलगायतका प्रभावशाली नेताहरु पराजित हुन पुगेका छन् ।

नेकपा एमाले अहिलेसम्म २८ निर्वाचन क्षेत्रमा विजयी भएको छ ।  माओवादी केन्द्रले १२ र एकीकृत समाजवादीले १० स्थानमा विजय हासिल गरेका छन् ।

Prabhu Bank
Agni Group
NIC Asia

रवि लामिछाने नेतृत्त्वको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले अहिलेसम्म ७ स्थानमा जित निकालेको छ ।

अहिलेसम्म पाँच स्वतन्त्रले निर्वाचन जितेका छन् । बर्दिया, रौतहट, सर्लाही र मोरङमा स्वतन्त्रले जित हासिल गरेका छन् । यसअघि पार्टीमै रहे पनि टिकट नपाएपछि उनीहरुले स्वतन्त्र उमेदवारी दिएका थिए ।

Global Ime bank

हेरौँ कहाँ कसले जित निकाल्यो ?

नेपाली कांग्रेस

१– मुस्ताङ – योगेश गौचन

२– मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ

३– काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह

४– काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे

५– काठमाडौं ४– गगनकुमार थापा

६– काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल

७– रसुवा – मोहन आचार्य

८– ललितपुर १ – उदयशमशेर जबरा

९– तनहुँ २ – शंकर भण्डारी

१०– डडेलधुरा – शेरबहादुर देउवा

११– काठमाडौं १० – राजेन्द्र कुमार केसी

१२– पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल

१३– सुर्खेत २ – हृदयराम थानी

१४– ओखलढुंगा – रामहरि खतिवडा

१५– झापा १ – विश्वप्रकाश शर्मा

१६– पर्सा १ – अजयकुमार चौरसिया

१७– गोरखा १ – राजेन्द्र बजगाई

१८– म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा

१९– अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह

२०– कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर

२१– दार्चुला – दिलेन्द्रप्रसाद बडू

२२– कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक

२३– भक्तपुर २– दुर्लभ थापा क्षेत्री

२४– दैलेख २ – दिक्पाल कुमार शाही

२५– कञ्चनपुर २ – एनपी साउँद

२६– तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल

२७– बाँके ३ – किशोरसिंह राठौर

२८– नवलपुर १ – शशांक कोइराला

२९– धादिङ २ – रामनाथ अधिकारी

३०– रौतहट ४ – देवप्रसाद तिमल्सिना

३१– सिन्धुली १ – श्यामकुमार घिमिरे

३२– सप्तरी ३ – दिनेशकुमार यादव

३३– नवलपुर २ – विष्णुकुमार कार्की

३४– सुर्खेत १ – पूर्णबहादुर खड्का

३५– बर्दिया २ – सञ्जय गौतम

३६– दाङ ३ – दीपक गिरी

३७– नवलपरासी १ – विनोद चौधरी

३८– सिन्धुपाल्चोक २ – मोहन बस्नेत

३९– धनुषा २ – रामकृष्ण यादव

४०– मोरङ ६– शेखर कोइराला 

नेकपा (एमाले)
१– उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी

२– काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

३– ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन

४– गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट

५– झापा २ – देवराज घिमिरे
 
६– झापा ५ – केपी शर्मा ओली

७– ताप्लेजुङ – योगेश भट्टराई

८– पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता

९– अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी

१०– प्युठान – सूर्य थापा

११– मकवानपुर २ – महेश कुमार बर्तौला

१२– कास्की २ – विद्या भट्टराई

१३– पर्वत – पदम गिरी

१४– लमजुङ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ

१५– रुपन्देही ५ – वासुदेव घिमिरे

१६– सोलुखुम्बु – मानवीर राई

१७– धनकुटा – राजेन्द्र राई

१८– झापा ४ – एलपी साँवा लिम्बु

१९– सिरहा १ – राम शंकर यादव

२०– बाँके १ – सूर्यप्रसाद ढकाल

२१– बैतडी – दामोदर भण्डारी

२२– कपिलवस्तु १ – बलराम अधिकारी

२३– कञ्चनपुर १ – तारा लामा तामाङ

२४– पाँचथर – वसन्त कुमार नेम्वाङ 

२५– कास्की ३ – दामोदर पौडेल

२६– सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती

२७– बारा ३ – ज्वालाकुमारी शाह

२८– बारा १ –अच्युतप्रसाद मैनाली

नेकपा (माओवादी केन्द्र)

१– सिन्धुली २ – लेखनाथ दाहाल

२– सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा

३– बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल

४– रोल्पा – वर्षमान पुन

५– रुकुम पूर्व – पूर्णबहादुर घर्तीमगर

६– जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत

७– गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’

८– दाङ २ – रेखा शर्मा

९– रुकुम पश्चिम – जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’

१०– खोटाङ – रामकुमार राई

११– भोजपुर – सुदन किराँती

१२– मोरङ ४ – अमनलाल मोदी 

नेकपा (एकीकृत समाजवादी)

१– अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर

२– बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ

३– दैलेख १ – अमरबहादुर थापा

४– सल्यान – प्रकाश ज्वाला

५– डोटी – प्रेमबहादुर आले

६– बझाङ – भानुभक्त जोशी

७– रौतहट १ – माधवकुमार नेपाल

८– डोल्पा – धनबहादुर बुढा

९– धादिङ १ – राजेन्द्र पाण्डे

१०– दाङ १ –  मेटमणि चौधरी


राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

१– काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली

२– काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ

३– काठमाडौं २ – सोबिता गौतम

४– काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल

५– ललितपुर ३ – तोसिमा कार्की

६– चितवन २ – रवि लामिछाने

७– चितवन १ – हरि ढकाल


राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी

१– बाँके २ – धवलशमशेर जबरा

२– जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही

३– मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह

४– झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन

जनता समाजवादी पार्टी, नेपाल

१– पर्सा १ – प्रदीप यादव

२– सप्तरी १– नवलकिशोर साह

 

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी, नेपाल

१– रूपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला

२– सर्लाही १ – रामप्रकाश चौधरी


नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

१– कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी

२– कैलाली १ – रञ्जिता चौधरी श्रेष्ठ


जनमत पार्टी

१– सप्तरी २ – सीके राउत


राष्ट्रिय जनमोर्चा

१– बाग्लुङ १ – चित्रबहादुर केसी


नेपाल मजदुर किसान पार्टी

१– भक्तपुर १ – प्रेम सुवाल


स्वतन्त्र

१– बर्दिया २ – लालवीर चौधरी

२– सर्लाही ४ – अमरेशकुमार सिंह

३– मोरङ ५ – योगी मण्डल

४– रौतहट ३ – प्रभु साह

५– रौतहट २ – किरण साह

NIBLNIBL
प्रकाशित मिति: शुक्रबार, मंसिर ९, २०७९  ०८:२१
Sipradi LandingSipradi Landing
worldlinkworldlink
प्रतिक्रिया दिनुहोस्
Ncell Side Bar LatestNcell Side Bar Latest
Bhatbhateni IslandBhatbhateni Island
cg detailcg detail
Kumari BankKumari Bank
Shivam Cement DetailShivam Cement Detail
Maruti cementMaruti cement
ICACICAC