site stats
राजनीति
पाँच स्वतन्त्रसहित कसले कहाँबाट निकाल्यो जित ? (सूचीसहित)

काठमाडौं । प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभा निर्वाचनमा भएको मत परिणाम सार्वजनिक हुने क्रम जारी छ । अहिलेसम्म ४० प्रतिनिधिसभा सदस्यमा कांग्रेसले जित हासिल गरेको छ भने एमालेले पछ्याइरहेको छ । कांग्रेस सभापति, उपसभापति (एक), दुई महामन्त्री प्रत्यक्षतर्फ निर्वाचित भएका छन् ।

त्यसैगरी नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली भारी मतान्तरले विजय भए पनि वरिष्ठ उपाध्यक्ष, महासचिवलगायतका प्रभावशाली नेताहरु पराजित हुन पुगेका छन् ।

नेकपा एमाले अहिलेसम्म २८ निर्वाचन क्षेत्रमा विजयी भएको छ ।  माओवादी केन्द्रले १२ र एकीकृत समाजवादीले १० स्थानमा विजय हासिल गरेका छन् ।

NMB Bank
Dabur nepal
Agani Group

रवि लामिछाने नेतृत्त्वको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले अहिलेसम्म ७ स्थानमा जित निकालेको छ ।

अहिलेसम्म पाँच स्वतन्त्रले निर्वाचन जितेका छन् । बर्दिया, रौतहट, सर्लाही र मोरङमा स्वतन्त्रले जित हासिल गरेका छन् । यसअघि पार्टीमै रहे पनि टिकट नपाएपछि उनीहरुले स्वतन्त्र उमेदवारी दिएका थिए ।

Global bank

हेरौँ कहाँ कसले जित निकाल्यो ?

नेपाली कांग्रेस

१– मुस्ताङ – योगेश गौचन

२– मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ

३– काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह

४– काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे

५– काठमाडौं ४– गगनकुमार थापा

६– काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल

७– रसुवा – मोहन आचार्य

८– ललितपुर १ – उदयशमशेर जबरा

९– तनहुँ २ – शंकर भण्डारी

१०– डडेलधुरा – शेरबहादुर देउवा

११– काठमाडौं १० – राजेन्द्र कुमार केसी

१२– पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल

१३– सुर्खेत २ – हृदयराम थानी

१४– ओखलढुंगा – रामहरि खतिवडा

१५– झापा १ – विश्वप्रकाश शर्मा

१६– पर्सा १ – अजयकुमार चौरसिया

१७– गोरखा १ – राजेन्द्र बजगाई

१८– म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा

१९– अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह

२०– कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर

२१– दार्चुला – दिलेन्द्रप्रसाद बडू

२२– कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक

२३– भक्तपुर २– दुर्लभ थापा क्षेत्री

२४– दैलेख २ – दिक्पाल कुमार शाही

२५– कञ्चनपुर २ – एनपी साउँद

२६– तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल

२७– बाँके ३ – किशोरसिंह राठौर

२८– नवलपुर १ – शशांक कोइराला

२९– धादिङ २ – रामनाथ अधिकारी

३०– रौतहट ४ – देवप्रसाद तिमल्सिना

३१– सिन्धुली १ – श्यामकुमार घिमिरे

३२– सप्तरी ३ – दिनेशकुमार यादव

३३– नवलपुर २ – विष्णुकुमार कार्की

३४– सुर्खेत १ – पूर्णबहादुर खड्का

३५– बर्दिया २ – सञ्जय गौतम

३६– दाङ ३ – दीपक गिरी

३७– नवलपरासी १ – विनोद चौधरी

३८– सिन्धुपाल्चोक २ – मोहन बस्नेत

३९– धनुषा २ – रामकृष्ण यादव

४०– मोरङ ६– शेखर कोइराला 

नेकपा (एमाले)
१– उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी

२– काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

३– ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन

४– गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट

५– झापा २ – देवराज घिमिरे
 
६– झापा ५ – केपी शर्मा ओली

७– ताप्लेजुङ – योगेश भट्टराई

८– पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता

९– अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी

१०– प्युठान – सूर्य थापा

११– मकवानपुर २ – महेश कुमार बर्तौला

१२– कास्की २ – विद्या भट्टराई

१३– पर्वत – पदम गिरी

१४– लमजुङ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ

१५– रुपन्देही ५ – वासुदेव घिमिरे

१६– सोलुखुम्बु – मानवीर राई

१७– धनकुटा – राजेन्द्र राई

१८– झापा ४ – एलपी साँवा लिम्बु

१९– सिरहा १ – राम शंकर यादव

२०– बाँके १ – सूर्यप्रसाद ढकाल

२१– बैतडी – दामोदर भण्डारी

२२– कपिलवस्तु १ – बलराम अधिकारी

२३– कञ्चनपुर १ – तारा लामा तामाङ

२४– पाँचथर – वसन्त कुमार नेम्वाङ 

२५– कास्की ३ – दामोदर पौडेल

२६– सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती

२७– बारा ३ – ज्वालाकुमारी शाह

२८– बारा १ –अच्युतप्रसाद मैनाली

नेकपा (माओवादी केन्द्र)

१– सिन्धुली २ – लेखनाथ दाहाल

२– सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा

३– बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल

४– रोल्पा – वर्षमान पुन

५– रुकुम पूर्व – पूर्णबहादुर घर्तीमगर

६– जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत

७– गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’

८– दाङ २ – रेखा शर्मा

९– रुकुम पश्चिम – जनार्दन शर्मा ‘प्रभाकर’

१०– खोटाङ – रामकुमार राई

११– भोजपुर – सुदन किराँती

१२– मोरङ ४ – अमनलाल मोदी 

नेकपा (एकीकृत समाजवादी)

१– अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर

२– बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ

३– दैलेख १ – अमरबहादुर थापा

४– सल्यान – प्रकाश ज्वाला

५– डोटी – प्रेमबहादुर आले

६– बझाङ – भानुभक्त जोशी

७– रौतहट १ – माधवकुमार नेपाल

८– डोल्पा – धनबहादुर बुढा

९– धादिङ १ – राजेन्द्र पाण्डे

१०– दाङ १ –  मेटमणि चौधरी


राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

१– काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली

२– काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ

३– काठमाडौं २ – सोबिता गौतम

४– काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल

५– ललितपुर ३ – तोसिमा कार्की

६– चितवन २ – रवि लामिछाने

७– चितवन १ – हरि ढकाल


राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी

१– बाँके २ – धवलशमशेर जबरा

२– जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही

३– मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह

४– झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन

जनता समाजवादी पार्टी, नेपाल

१– पर्सा १ – प्रदीप यादव

२– सप्तरी १– नवलकिशोर साह

 

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी, नेपाल

१– रूपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला

२– सर्लाही १ – रामप्रकाश चौधरी


नागरिक उन्मुक्ति पार्टी

१– कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी

२– कैलाली १ – रञ्जिता चौधरी श्रेष्ठ


जनमत पार्टी

१– सप्तरी २ – सीके राउत


राष्ट्रिय जनमोर्चा

१– बाग्लुङ १ – चित्रबहादुर केसी


नेपाल मजदुर किसान पार्टी

१– भक्तपुर १ – प्रेम सुवाल


स्वतन्त्र

१– बर्दिया २ – लालवीर चौधरी

२– सर्लाही ४ – अमरेशकुमार सिंह

३– मोरङ ५ – योगी मण्डल

४– रौतहट ३ – प्रभु साह

५– रौतहट २ – किरण साह

प्रकाशित मिति: शुक्रबार, मंसिर ९, २०७९  ०८:२१
प्रतिक्रिया दिनुहोस्
सम्पादकीय